जनसम्पर्क समिती फ़्रान्सको ऐतिहासिक प्रथम महाधिबेशन सम्पन्न !!

ZEN Travels

नेपाली कांग्रेसको भातृ संगठन जनसम्पर्क समिती फ़्रान्सको प्रथम तथा ऐतिहासिक महाधिबेशन २३ बैशाख २०७५ (६ may २०१८) मा फ़्रान्सको राजधानी पेरिसमा नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय प्रतिनिधी श्री नारायण आचार्य ज्यू (पूर्व अध्यक्ष ज. स. स. नेदरल्याण्ड) र बिशेष अतिथि माथवर सिंह बस्नेत ज्यू को उपस्थितिमा बिधिवत रुपमा सम्पन्न गरियो । सो कार्यक्रमको सभापतित्व तदर्थ समितीका अध्यक्ष श्री निर्मल अर्याल ज्यू ले गर्नु भएको थियो भने कार्यक्रम संचालन सुधीर रानाले गर्नु भएक़ो थियो । श्री सुबर्ण बिक्रम हमाल ज्यू को संयोजकत्व मा तीन सदस्यीय निर्बाचन समिती बनेको थियो जसमा सदस्य द्वय श्रीमती जीता कटवाल र श्री बिष्णु सारू मगर ज्यू रहनु भएको थियो ।

अधिबेशनमा सभापति निर्मल अर्याल ज्यू ले कार्यसमितीको प्रतिबेदन पेश गर्दै यस अधिबेशन सम्पन्न गर्न दिन रात खटिने तदर्थ समितीका साथीहरुलाई धन्यबाद ज्ञापन गर्नुभएको थियो ।
मंतब्यकै क्रममा, फ्रान्सको राजधानी पेरिस, यूरोपको केंद्रमा लामो समय देखि प्रजातन्त्रप्रेमी हरुको चाहना, अहिले आएर जनसम्पर्क समिति फ्रान्सको बिधिवत स्थापना भए सँगै पूरा भएको कुरा अबगत गराउनु भयो। यो ऐतिहासिक क्षणमा सबै लोकतांत्रिकप्रेमीहरु गौराम्बित भएको महसूस गर्दै खुसी व्यक्त गर्नु भयो।

साथै कार्यसमितिको आर्थिक प्रतिबेदन सहकोषाध्यक्ष श्री धर्मेन्द्र सेन ज्यूले गर्नु भएको थियो। सोही क्रममा बरिस्ठ राजनीतिज्ञ श्री माथवर सिंह बस्नेतले नेपाली कांग्रेसको इतिहास देखी वर्तमान सम्मको राजनीति विश्लेषण गर्नु भएको थियो ।

बन्द सस्त्रमा निर्बाचन समिती संयोजक श्री सुबर्ण हमाल ज्यू ले निर्बाचन सम्बन्धी प्रतिबेदन र परिणाम घोषणा गर्नुभएको थियो भने प्रमुख अतिथि ज्यूले निर्वाचित पदाधिकारीहरुलाई प्रमाणपत्र वितरण गर्नुभएको थियो र लगत्तै निर्बाचन समितिका संयोजक ज्यूले नव निर्बाचित कार्यसमितीका पदाधिकारीहरुलाई गोपनीयताको सपथ खुवाउनु भएको थियो ।

जनसम्पर्क समिती फ़्रान्सको ऐतिहासिक प्रथम अधिबेशन बाट सब-सम्मिति बाट चयन हुनेमा अध्यक्ष सुधीर कुमार राना, उपाध्यक्ष द्वय इन्द्र बस्नेत, शिवराम भण्डारी, महामहामन्त्री कमल बिक्रम के सी, सहमहामन्त्री ध्रुव घिमिरे, कोषाध्यक्ष देवीजंग गुरुंग, सह कोषाध्यक्ष धर्मेन्द्र सेन र सदस्यहरुमा थम्मन टण्डन, हीरा खत्री, सागर श्रेस्ठ, श्रीप्रसाद गुरुंग र बाबूराम शर्मा रहनु भएको छ। १५ सदस्यीय कार्यसमिती को पूर्णता संस्थाको बिधानले प्रवाधान गरे अनुसार ३ जना पछी मनोनीत गरीने भएको छ ।

यसैक्रममा प्रमुख अतिथि ज्यू बाट नव निर्बाचित कार्यसमितीलाई बधाई तथा शुभकामना दिनुभयो साथै ढीला नै भए पनी फ़्रान्समा जनसम्पर्क समिती खोलिनु सर्हानिय कार्य भन्नू भयो । जन सम्पर्क समितिहरुको कांछो समिति फ्रान्सले उदारणीय कार्य गर्दै सफलता हासिल गर्नेमा ढुक्क भएको कुरा अवगत गर्नु भयो।

कार्यक्रमको अन्तमा नवनिर्बाचित अध्यक्ष श्री सुधीर राना ज्यू ले सर्वसम्मति बाट आफुलाई संगठनको अध्यक्ष जस्तो गरिमामय पदको ज़िम्मेवारी सुम्पेकोमा धन्यवाद ज्ञापन गर्नुका साथै जनसम्पर्क समिती फ़्रान्स नेपाली समुदाय लक्षित सामाजिक कार्यमा लाग़्ने र पृथक पहिचान बनाउने प्रतिबद्दता जनाउनु भयो ।

पलपलमा अपडेट थाहा पाउन तल लाईक गर्नुहोला

यसमा तपाइको प्रतिक्रिया लेख्नुहोला