ट्राफिक प्रहरीको नयाँ शैली : नम्र बोली मिठो कारबाही !

ZEN Travels

प्रकाश डोटेल
स्याङ्जा ।

तपाई सवारी साधन लिएर (चलाएर) सिद्धार्थ राजमार्गमा पोखराबाट बुटवल, बुटवलबाट पोखरा र स्याङ्जाका विभिन्न सडकमा हिड्दै हुनुहुन्छ ? जिल्ला ट्राफिक प्रहरी कार्यालय स्याङ्जाले यदि चालकले ट्राफिक नियम पालन गरे नम्र बोली र नियम उल्लंघन गरे मिठो कारबाही गर्ने रणनीति अपनाउने भएको छ ।

“सवारी साधन चालकले ट्राफिक नियम पालन गरे हामी उनलाई सम्मान सहित नम्र बोल्छौं ।” स्याङ्जा ट्राफिक प्रहरी प्रमुख रेशम बहादुर रानाभाटले भने, “चालक सावधान नहुँदा सवारी दुर्घटना हुने गरेकाले अब कडा कारबाही होईन मिठो कारबाही गरेर सचेत गराउँछौं ।”

“सकेसम्म हामी स्याङ्जालाई पूर्ण रुपमा दुर्घटना शुन्य जिल्ला बनाउने अभियान संचालन गछौं ।” चितवनबाट हालै स्याङ्जाको ट्राफिक प्रहरीमा सरुवा भई आएका प्रहरी नायव निरीक्षक रानाभाटले भने, “विद्यालय स्तरीय प्रशिक्षण, ट्राफिक प्रहरीको नम्र बोली, यात्रुलाई सचेतना र चालकलाई मिठो कारबाहीको अभियान चलाउने छौं ।”

जिल्लामा हुने दुर्घटनालाई न्यूनिकरण गर्नका १६ बुँदे अभियान थालेको ट्राफिक प्रहरीले सार्वजनिक सवारी साधनलाई ट्राफिक नियम सतप्रतिशत पालन गर्न लगाउने प्रतिबद्धता जनाएको छ । “दुर्घटना हुँदा मानव जीवन नै अन्त्य हुने भएकाले हामीले नियम पालनालाई कडाई गर्न लागेको हौं ।” रानाभाटले भने, “चालकलाई पहिलो चरणमा प्रशिक्षित बनाउँदा समेत नमाने मिठो कारबाहीले सबक सिकाउँछ ।”

“अन्य राजमार्गको तुलनामा घुम्ती बढि भएकाले सिद्धार्थ राजमार्गमा दुर्घटना कम हुने गरेको तथ्याङ्क छ ।” ट्राफिक प्रहरी हेमबहादुर मल्लले भने, “अन्य राजमार्गको तुलनामा सिद्धार्थ दुर्घटना कमि हुने भए पनि हाम्रो प्रयास दुर्घटनालाई शुन्यमा ल्याउने हो ।”

जिल्लाका ११ स्थानीय तहमा समय–समयमा छडके चेकजाँच र राजमार्गमा नियमित चेकजाँज गर्ने तयारीमा रहेको जिल्ला ट्राफिक प्रहरीले नजिकिदै गरेको नेपालीको ठूला चाडलाई मध्यनजर राख्दै अनुगमन टोली, निर्धारित भाडादरमा बढि लिइएको पाईए नियन्त्रण गर्ने जनाएको छ । कार्यालयका अनुसार ट्राफिक प्रहरीले ग्यारेजदेखि सडकसम्म पहुँच पुर्‍याउने प्रयास गर्ने भएको छ ।

“मोटरसाईकल चलाउँदा अनिवार्य रुपमा लगाउनु पर्ने हेलमेट त ट्राफिक प्रहरीलाई लगाई दिए जस्तो छ, हाम्रो बानी ।” स्थानीय रामप्रसाद लम्सालले भने, “ट्राफिक नियम लागु गराउन, आम नागरिकसँगको सम्बन्ध र बोलीचालिमा ट्राफिक प्रहरीले आमूल परिवर्तन गरेको आभाष भएको छ ।”

पलपलमा अपडेट थाहा पाउन तल लाईक गर्नुहोला

यसमा तपाइको प्रतिक्रिया लेख्नुहोला